گواهی در گاه امن چیست ؟

تاریخ انتشار:1396-10-28
تاریخ بروزرسانی: 1396-10-28
تعداد بازدید: 1760گواهی در گاه امن چیست ؟

گواهی در گاه امن چیست ؟

گواهی ssl چیه ؟
شما وقتی می خوای توی یه سایت پرداختی رو انجام بدید معمولا به یه صفحه پرداخت بانک منتقل می شید و با وارد کردن اطلاعات کارتتون پرداخت رو انجام می دین  اما اطلاعات کارت شما جز اطلاعات محرمانه ی شماست و نباید کسی جز شما از این اطلاعات باخبر باشد  چون ممکنه  اشخاص سود جو با داشتن اطلاعات حساب شما اقدام به خالی کردن حساب شما کنند. اما راه حل چیه ؟؟ نباید از هیچ سایتی پرداخت انجام بدیم ؟؟
قطعا جواب این سوال منفیه . شما باید به یه نکته خیلی ساده دقت کنید . اونم اینه که سایتی که قراره از طریقش خرید انجام بدید دارای گواهینامه ی 
ssl باشه ...حالا سوال اینجاست که این گواهی ssl چیه ؟
اطلاعات پرداخت شما بین سایت پذیرنده و بانک رد و بدل میشه تا پرداخت صورت بگیره ، اگه سایتی دارای گواهی
ssl  باشه این اطلاعات رو ( از جمله شماره کارت، رمز،USSD و....) رو به صورت کد رمز نگاری می کنه و به هیچ کس اجازه نمیده که این اطلاعات رو بدست بیاره و ازشون سو استفاده کنه. بنابراین شما در سایتهایی خرید انجام بدید که دارای این گواهی باشند.

چطوری بفهمیم یه سایت این گواهی رو داره ؟

همه سایت ها دارای یک ادرس اینترنتی هستند؛این ادرس به صورت یه عبارت انگلیسیه که با  نام دامنه سایت شرو میشه  اما  وب سایت هایی که دارای گواهی امنیتی SSL هستند، به جای عبارت http ، با https  آغاز می شود و در سمت چپ آن یه قفل سبز رنگ هست .دقت کنید سبز بودن این قفل یعنی فعال بودن این گواهی  است.بنابراین شما این موارد رو چک کنید .

آدرس سایت اینترنتی با httpsشروع می شه و در کنارش یه قفل سبز رنگ هم هست.

 

 

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

لوگوی ساماندهی طلایی چیست؟


گواهی ssl یا گواهی در گاه امن چیست ؟

چگونه خرید اینترنتی مطمینی داشته باشیم؟