لوگو طلایی ساماندهی چیست؟

تاریخ انتشار:1396-10-28
تاریخ بروزرسانی: 1396-10-28
تعداد بازدید: 1955لوگو طلایی ساماندهی چیست؟

لوگوی ساماندهی طلایی چیه؟

شاید تا حالا توی گشت و گزار  اینترنتی  به سایت هایی برخورده باشید که فیلتر شدن ،خب به نظرتون دلیلش چی می تونه؟ فیلتر شدن یه سایت دلایل بسیاری می تونه داشته باشه ولی دلیل اصلی اینه که اون سایت محتوای مجرمانه  یا غیر اخلاقی رو منتشر می کنه به همین خاطر سایت ساماندهی پایگاه های اینترنتی در سال 1385 به منظور ثبت اطلاعات مدیران پایگاه های اینترنتی ایرانی تشکیل شده
 این پایگاه به عنوان مرجع احراز هویت مدیران سایت های اینترنتی در کارگروه تعیین محتوای مجرمانه مورد استفاده قرار می گیرد. به استناد این تبصره اگر سایتی حاوی محتوای مجرمانه باشد و در صورتیکه که مشخصات مدیر پایگاه در ساماندهی ثبت شده باشد، چنانچه وی در اسرع وقت نسبت به حذف محتوای مجرمانه اعلام شده از پایگاه خود اقدام نماید، پایگاهش فیلتر نخواهد شد.
علاوه بر این به استناد آیین نامه ساماندهی و توسعه رسانه ها و فعالیتهای فرهنگی دیجیتال مصوب هیات محترم وزیران تمامی رسانه های برخط می بایست اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نمایند. بنابراین اگه سایتی دارای این لوگو باشد به این معنی که این سایت از طرف وزارت ارشاد مورد تایید است و محتوای مجرمانه و غیر اخلاقی منتشر نمی کند.
برخی سایت ها لوگوی ساماندهی شان در حال برسی است و هنوز طلایی نشده است ، اما سایت هایی که دارای نشان طلایی هستند از این مرحله عبور کرده و تمامی محتوای انها مورد تایید وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی می باشد .


 

 

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

لوگوی ساماندهی طلایی چیست؟


گواهی ssl یا گواهی در گاه امن چیست ؟

چگونه خرید اینترنتی مطمینی داشته باشیم؟