نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

تاریخ انتشار:1396-10-28
تاریخ بروزرسانی: 1396-10-28
تعداد بازدید: 1785نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

چطور به این سایت برای خرید اینترنتی اعتماد کنیم؟؟سوالی که برای خیلیا حین خرید کردن پیش میاد .خیلی وقتا هست که ما توی اینترنت محصولاتی رو می بینیم که به شدت بهشون نیاز داریم ولی از ترس از دست رفتن مبلغی که باید پرداخت کنیم از خرید آن محصول منصرف می شیم... این یه واکنش طبیعی هست  و هیچ کس دوست نداره سرش کلاه بره برای همین باید بتونیم به نحوی سایتی که قراره ازش خریدی انجام بدیم رومورد برسی قرار بدیم . اما چطوری؟؟
 
خوشبختانه مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای سایت هایی که واقعا قصد ارایه فروش اینترنتی یا ارایه خدمات اینترنتی دارند نشانی به نام نماد اعتماد الکترونیک اختصاص داده این نشان به سایتی داده می شه که به این سازمان احراز هویت شده و از  از فیلتر های بسیاری گذر کرده باشه. بنابراین اگر شما قصد خرید اینترنتی دارید حتما به دنبال نماد اعتماد سایت باشید و حتما آنرا چک کنید.بنابراین  شما فقط از سایتی خرید کنید که نماد اعتماد داره.


نکاتی راجب به نماد اعتماد:
 نماد اعتماد یه لوگوی کوچیکه معمولا در پایین صفحات سایت قرار می گیره. اگه روی لوگو کلیک کنیدیه صفحه حاوی اطلاعاتی شامل.آدرس سایت،وضعیت نماد،صاحب امتیاز،آدرس ، تلفن و ایمیل رو بهتون نشون میده ،دقت کنید این عکس با اطلاعات سایت یکی باشه وصفحه ی اطلاعات سایت دارنده ی نماد ، یک صفحه ی جدید است که با آدرس آن با پیشوند https://trustseal.enamad.ir آغاز می شود.

 

چه تصاویری نماد جعلی  هستند؟؟

نماد یک لوگو هست که اگه روش کلیک کنید باید صفحه ای باز بشه  که اطلاعات واقعی سایت رو به شما نشون بده . بنابراین اگه روی تصویر جعلی نماد کلیک کردید و صفحه جدید باز نشد نماد جعلیه. گاهی هم مشاهده میشه که با کلیک روی تصویر نماد صفحه باز میشه و یه عکس رو به شما نشون میده اگرآدرس این عکس با پیشوند https://trustseal.enamad.ir نباشه باز هم جعلیه ..

 

 شما می تونید از طریق سایت نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی به ادرس https://enamad.ir  لیست تمامی سایت های دارای نماد رو دریافت کنید و در مورد وضعیت نماد یه سایت خاص هم استعلام بگیرید.


 

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

لوگوی ساماندهی طلایی چیست؟


گواهی ssl یا گواهی در گاه امن چیست ؟

چگونه خرید اینترنتی مطمینی داشته باشیم؟